۸/۰۶/۱۳۸۸

معجزه صنعت خودروسازی

مدتی پیش بخاطر قیمت پایین پراید رفتم و یکی از این معجزات صنعت خودروسازی رو خریدم. بدون ماشین در مشهد با زن و بچه خیلی سخته. چند دفعه تابستون وقتی شب میخواستیم برگردیم خونه حتی تاکسی دربستی! هم گیر نمیومد چه برسه به اتوبوس و تاکسی معمولی. از تخصصهای سازمان اتوبوسرانی مشهد هم اینه که در هر زمان بتونه از حدود یک سوم اتوبوساش استفاده نکنه و این مقدار به دلائل مختلف زمینگیر باشن و در پارکینگ اتوبوسرانی.
امروز بعد از اینکه ماشین رو در پارکینگ دانشکده پارک کردم و از ماشین دور شدم دیدم که ماشین کجه! میزان باد لاستیکها هم بنظر خوب میاد و فکر میکنم که بخاطر سیستم تعلیق ماشین باشه. البته نگاه کردن به ماشین رو از وقتی شروع کردم که چند وقت پیش اومدم و دیدم که در ماشین مورد مرحمت در ماشین بغلی قرار گرفته و کمی تو رفتگی پیدا کرده. حالا خوبه که این پارکینگ عمومی نیست. اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشکده فقط اینجا پارک میکنن.
چند هفته پیش ماشین رو برای سرویس اول دادم نمایندگی به اضافه یک لیست بلند بالا که حتی توش ترک شیشه عقب ماشین هم بود(موقع تحویل بخاطر کثیفی شیشه ماشین متوجه نشده بودیم). مشکل دیگه هم اشکال در کمک فنرهای عقب ماشین بود که نوشته بودن که تعویض شدن. البته خیلی از مشکلات دیگه رو توجهی نکرده بودن. وقتی ماشین رو اوردم خونه دیدم که یک قالپاق ماشین هم نیست! حالا چه کمک فنرائی رو عوض کرده بودن که الان ماشین کجه نمیدونم. شاید مال ماشین بغلی رو عوض کرده بودن.

فکر کردم که نسبت شرکت سایپا با ماشین پراید مثل چی هستش که موارد زیر به ذهنم رسید:
ماست فروشی که ماست ترش بفروشه
نونوائی که نون کپک زده بفروشه
خیاطی که شلوار پاره بفروشه
ساندویچی که پول چلو کباب از ملت بگیره بهشون نون باگت خالی بفروشه
قصابی که بجای گوشت گوسفند گوشت الاغ بفروشه
شما هم یه چند تائی به این لیست اضافه کنین تا شاید دل ما کمی خنک بشه.

blog comments powered by Disqus