۱۱/۲۲/۱۳۸۶

تصادف


امروز صبح همسرم میخواست بره استکهلم برای شرکت در یک دوره آموزشی. ساعت پنج و نیم صبح باید میبردمش ایستگاه قطار. وقتی اومدیم سوار ماشین بشیم تو تاریکی دیدم که بنظر میاد در سمت راننده غیر عادیه! وقتی نزدیک رفتیم دیدیم که ای بابا در سمت راننده رو زدن غر کردن. خیلی زور داره که توی پارکینگ بزنن بهت و روحت هم خبر نداشته باشه. امسال هم ماشین رو بیمه کامل نکرده بودم و وقتی تماس گرفتم با بیمه ماشین گفتن که نمیتونن چیزی بابت خسارت بدن. البته اگر هم ماشین بیمه کامل بود باید خودم 2000 کرون میدادم و اونها بقیه خسارت رو. البته با احتساب اینکه سالی هم باید 1500کرون بیشتر میدادم شاید در کل زیاد ضرر نکنم.
به اداره پلیس زنگ زدم و توضیح دادم حادثه رو. گفتن که باید برم اداره پلیس و گزارش کنم و ماشین رو نشون بدم. منم یه چند تا عکس از ماشین و اثر تایر مجرم احتمالی! گرفتم و رفتم اداره پلیس. شماره گرفتم و بعد از 15 دقیقه نوبتم شد. رفتم توی یه اطاق و با یه پلیس خیلی خوش اخلاق صحبت کردم و بعد ماشین رو بهش نشون دادم. عکسها رو هم گفت که براش ای میل کنم تا اطلاعات رو به کارشناس مربوطه نشون بده. گفت که بعدش هم یه نامه برام میفرستم و اگر کسی گزارش داده باشه پیگیری میکنن.
تنها کاری که تونستم بکنم این یود که توی روزنامه محلی در ستون شکایات! یا داگنز ریس یا ستون اهدای خار روزانه که مردم شکایاتشون رو مینویسن یه پیغام به اون فلان فلان شده ای که ماشین رو زده بود نوشتم.
عکس ماشین رو هم در سمت مقابل میبینین

2 نظرات:

Nema M. Roshan گفت...

عجب پس اونجا هم "بزن و در رو" پیدا میشه!

Amir: گفت...

نعمای عزیز این بار دومه. بار اول دستگیره ماشین رو شکستن. برای خرید رفته بودیم و وقتی برگشتیم مثل اینکه ماشین کناری در رو محکم زده بود به ماشین ما. اونموقع 700 کرون هزینه تعمیرش شد. اینجا تعمیر ماشینهای قدیمی اونقدر گرون میشه که رفقام امروز میگفتن ماشین رو استفاده کن تا زمان معاینه امسال و بعد بفروش به اوراقچیها! چون نمیارزه که تعمیرش کنی